Zdjęcie Joanny Sobuckiej

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, pracę magisterską poświęciła tematyce związków miłosnych. Absolwentka trzyletniej Szkoły Pomocy Psychologicznej i Terapeutycznej – terapia Gestalt – w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Ukończyła Szkolenie Mediatorów Rodzinnych w Warszawie. Wpisana do Samorządu Zawodowego Psychologów na stronie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Stała uczestniczka treningów interpersonalnych. Cyklicznie poddaje się superwizji.

Swoją "przygodę" w zawodzie rozpoczęła jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania we Wrocławiu. Praktyki studenckie odbyła w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu na oddziale dziennym. Pracowała w Ośrodku Wsparcia Osób i Rodzin z Niepełnosprawnością Intelektualną gdzie prowadziła Grupy Wsparcia, Grupę Relaksacyjną, Warsztaty psychologiczne, indywidualne konsultacje psychologiczne oraz terapię. Pracowała jako psycholog oraz doradca personalny na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Głogowie. Zajmowała się tam między innymi: konsultacjami psychologicznymi, wystawianiem opinii psychologicznych (np. do NFZ), wykonywaniem i interpretowaniem testów psychologicznych, terapią oraz mediacjami.Współpracowała z trzema leszczyńskimi Gimnazjami oraz Domem Dziecka w Lesznie.

Uczestniczyła między innymi w szkoleniach: Zaburzenia afektywne – diagnoza i terapia, Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, Uzależnienie od narkotyków, Umiejętności terapeutyczne, Alternatywne formy terapii, Techniki relaksacyjne i wizualizacja w pracy z klientem, Zaburzenia psychotyczne – diagnoza i terapia, Zaburzenia stresu pourazowego ASD/PTSD – diagnoza i terapia.

Świadczy pomoc w Gabinecie Psychologicznym gdzie prowadzi terapie, konsultacje, terapie małżeństw i par oraz mediacje.